Firma MAXTRON s.r.o. byla založena začátkem roku 2000 s původním zaměřením na zabezpečovací systémy a audiovizuální techniku pro automobily, multimédiální aplikace a výpočetní techniku. Portfolio služeb se postupně rozrostlo také o projektování, realizace a správu počítačových sítí.

Po částečné restrukturalizaci firmy v roce 2002 se výpočetní technika a počítačové sítě staly hlavním oborem podnikání a firma opustila obory spojené s automobilovým průmyslem. Začátkem roku 2004 firma vstoupila na pole rychle se rozvíjejícího oboru telekomunikačních služeb a zahájila poskytování připojení k internetu prostřednictvím bezdrátových technologií v místě sídla společnosti - v Moravanech.

V průběhu roku 2005 zahájila firma MAXTRON s.r.o. expanzi do okolních obcí a začala svými službami pokrývat jižní část Brna a přilehlé obce. Trend rozšiřování pokrytí pokračoval i v následujících letech a pokračuje i v současnosti, kdy se firma chystá expandovat i do dalších lokalit.

V roce 2012 jsme zahájili poskytování hlasových služeb prostřednictvím technologie VoIP (pevná linka), čímž jsme se zařadili mezi operátory nabízející levné volání  nejen v rámci České republiky, ale i do zahraničních destinací. V tomto roce jsme také zahájili šíření televizního vysílání prostřednictvím MMDS služby HD Signal, které nabízí kvalitu jak obrazovou, tak i obsahovou.

V současnosti jsou v portfoliu firmy tyto služby:

  • Poskytování služeb připojení k internetu
  • Poskytování hlasových služeb VoIP
  • Poskytování služeb šíření televizních pořadů
  • Návrhy, realizace a správa počítačových sítí
  • Webhosting, mailhosting
  • Servis výpočetní techniky

Toto portfolio se nadále bude v budoucnu rozšiřovat o nové služby v závislosti na současných trendech v oboru informačních technologií a požadavcích zákazníků.